Popularne Koszule Męskie

Posted date:


Podstawowym elementem wyposażenia męskiej szafy jest klasyczna koszula. To ubiór, który wywarł największy wpływ na modę męską. Obok spodni koszula jest elementem ubioru, który od lat był zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn. Przez epoki ulegała licznym modyfikacjom, ponieważ początkowo była skrzętnie ukrywaną przed światem. Zmianom także ulegała jej długość. Dla mniej zamożnych była codziennym ubiorem noszonym samodzielnie. Koszule szyte były z lnów oraz bawełnianych płócien. Upłynęło wiele czasu by móc tytułować je kwintesencją elegancji. W efekcie zmian stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być znacznie bardziej wyeksponowana. Ówczesne koszule posiadały liczne przeszycia. Często były zdobione złotą lub srebrną nitką. W miarę rozwoju mody męskiej coraz częściej stawiano jednak na zachowawczość w ubiorze. Coraz częstsze były bardziej stonowane materiały, które zastąpiły błyszczące jedwabie i satyny.
Współczesna koszula męska stała się uniwersalna także dzięki wynalezieniu krochmalu. Modne stały się sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Koszule, zwłaszcza w śnieżnobiałej bieli są znakiem największej elegancji. Współczesne modele posiadają dopasowaną sylwetkę oraz zapięcia na guziki. Biała koszula może uchodzić za nudną. Nic bardziej mylnego. Już choćby oryginalny kołnierzyk idealnie dobrany do owalu twarzy sprawia ogromne wrażenie. Bardzo popularny, ale mniej formalny jest kołnierzyk typu włoskiego, który proponowany jest panom o pociągłych twarzach. W stylu biznesowym świetnie sprawdzają się kołnierzyki typu button down. Mniej popularne, ale niezwykle intrygujące są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Jeśli chodzi o kroje koszul męskich, panowie również mają znakomity wybór. Uniwersalna i wygodna koszula powinna być drugą skórą i zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Stawiamy na naturalne tkaniny, które posłużą wiele lat. Panowie o nietypowych sylwetkach z pewnością docenią mocniej elastyczne włókna. Wyróżniamy m.in. typowe kroje regular fit. Wyszczuplone sylwetki koszul są bestsellerami, ponieważ nadają lekkości męskiej sylwetce. Kluczową rolę odgrywają używane tkaniny. W tej kwestii nie ma granic. Z łatwością można wybrać oryginalne desenie kwiatowe lub bardziej subtelne wzory w kropki. Zależnie od oczekiwanej formalności koszuli możemy stawiać na mniej lub bardziej dostrzegalny mikrowzór na tkaninie. W sezonie zimowym warto zainteresować się dzianinowymi koszulami w stylu casualowym, które razem z kołnierzykiem typu button down stanowią świetną bazę do luźnej stylizacji.
A więc jakie cechy ma idealna, elegancka koszula? Najważniejsze są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W asortymencie marki panowie znajdą ponadczasowe koszule męskie. Białe i błękitne modele znajdą zastosowanie w zestawach biurowych. Swoich fanów znajdą także unikatowe abstrakcyjne desenie. Z uwagi na wysokogatunkowe tkaniny i kroje eleganccy mężczyźni z pewnością stworzą funkcjonalne zestawy casualowe.